Szyba czołowa

Szyba tylko oryginalna

Szyba czołowa samochodu ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, powinna więc mieć określone cechy i musi być zainstalowana w odpowiedni sposób. Rekomendujemy wymianę szyby czołowej auta wyłącznie na szybę oryginalną, oczywiście, w blacharni-lakierni Nord Auto. Dlaczego? Bo:

  • W samochodach z wyświetlaczem przeziernym szyba czołowa musi być oryginalna, ponieważ tylko taka szyba ma krawędzie nierównoległe, dzięki czemu obraz z wyświetlacza nie jest rozmyty.
  • Oryginalna szyba z odpowiednią przenikalnością światła chroni przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu klimatyzacja działa optymalnie, co zapewnia cichszą i przyjemniejszą jazdę.
  • Szyba czołowa stanowi integralną część nadwozia i przyczynia się do zwiększenia sztywności strukturalnej samochodu. Musi być odpowiednio zamontowana, by nie mogła przemieścić się w razie wypadku lub kolizji.
  • Po wymianie szyby systemy bezpieczeństwa wymagają kalibracji, która musi być wykonana odpowiednimi narzędziami, a nieautoryzowane warsztaty mogą nimi nie dysponować.